Zasady bezpiecznej pracy zdalnej
poradnik dla pracowników

Praca z dala od firmowej sieci informatycznej –
niesie za sobą zwiększoną podatność na ewentualny atak.
Cyberprzestępcy wykorzystują z jednej strony nasze rozluźnienie, związane z faktem przebywania w otoczeniu, w którym czujemy się bezpiecznie, a z drugiej – stosowanie mniejszych niż w biurze zabezpieczeń technicznych.
Oddajemy w ręce czytelnika poradnik, który w hasłowy sposób omawia najważniejsze obszary dotyczące zabezpieczeń urządzeń IT wykorzystywanych podczas pracy zdalnej, a także dobre praktyki wynikające z zasad bezpieczeństwa.
Materiał jest swoistym drogowskazem, który ułatwi identyfikację zagrożeń oraz wskaże, jak im zapobiegać.
Poradnik wraz ze szkoleniem e-learningowym: Zasady bezpiecznej pracy zdalnej może w znacznym stopniu podnieść poziom bezpieczeństwa pracy.
Dowiesz się m.in.:
- jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa,
- jak zorganizować bezpieczną przestrzeń pracy,
- jakie są najpowszechniejsze przykłady niebezpiecznych zachowań,
- jakie są zasady postępowania ze sprzętem komputerowym,
- jak zapewnić ochronę sprzętu prywatnego wykorzystywanego do celów służbowych.
Praktyczne porady IT znajdziesz w RODO odpowiedzi na
Autor poradnika
Damian Gąska – audytor i konsultant w obszarze bezpieczeństwa informacji. Zajmuje się weryfikacją infrastruktury informatycznej, wykonuje testy i audyty bezpieczeństwa, tworzy procedury oraz dokumentacje. Przeprowadza analizy incydentów naruszenia bezpieczeństwa usług i procesów biznesowych. Specjalizuje się w bezpieczeństwie usług w chmurze obliczeniowej (ISO/IEC 27017) oraz zarządzaniu ryzykiem (ISO 31000). Posiada certyfikat „Bezpieczeństwo sieci komputerowych”. Audytor wiodący systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISO/IEC 27001).