RODO poradniki
dla przedsiębiorców i pracowników

Zasady ochrony danych osobowych

Poradnik dla pracowników

Poradnik w przystępny i hasłowy sposób omawia najważniejsze obszary dotyczące zabezpieczeń urządzeń IT wykorzystywanych podczas pracy zdalnej.

WIĘCEJ   Pobierz

Zasady ochrony danych osobowych

Poradnik dla pracowników

Poradnik stanowi idealne uzupełnienie wiedzy i podsumowanie szkolenia (także e-learningu), które powinien przejść każdy, kto na co dzień pracuje na danych osobowych.

WIĘCEJ   Pobierz


Jak przygotować się do kontroli

Poradnik dla przedsiębiorców

Celem poradnika jest przystępne przedstawienie kluczowych kwestii, których wdrożenie zapewni zgodność z RODO i… pomyślne przejście ewentualnej kontroli UODO.

WIĘCEJ   Pobierz


Jak przetwarzać dane osobowe
RODO poradnik dla przedsiębiorców

Poradnik dla przedsiębiorców

Poradnik powstał, aby w zwięzłej, przystępnej formie udzielić przedsiębiorcom podstawowych informacji o stosowaniu przepisów dotyczących ochrony danych.

WIĘCEJ   Pobierz

Nasze publikacje Publikacje naszych ekspertów

Kompetencje naszych ekspertów potwierdzają liczne publikacje.

   Więcej
Tomasz Ochocki
Tomasz Ochocki
Kierownik zespołu merytorycznego.
Ekspert ds. ochrony danych.
Audytor wiodący systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISO/IEC 27001:2013), zarządzania ciągłością działania (ISO 22301) oraz audytor wewnętrzny ISO/IEC 27701. Ukończył podyplomowe studia z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych oraz analizy bezpieczeństwa i zagrożeń terrorystycznych.

Autor oraz prelegent dedykowanych szkoleń pracowniczych z zakresu bezpieczeństwa informacji.

Współautor opracowania: "RODO Nawigator", "DODO Nawigator" oraz książki: "Ustawa o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości. Komentarz".

Adw. Łukasz Pociecha
Adw. Łukasz Pociecha
Ekspert ds. ochrony danych.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując z kancelariami specjalizującymi się w obsłudze przedsiębiorców, w tym klientów korporacyjnych. Audytor wiodący ISO/IEC 27001.

Do jego kompetencji należy kompleksowa obsługa klientów w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji, w tym m.in.: sporządzenie opinii prawnych i umów, prowadzenie szkoleń oraz przeprowadzanie audytów. Posiada aktualny certyfikat metodyki zarządzania projektami PRINCE2.

Współautor książki: "Ustawa o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości. Komentarz".

Barbara Matasek
Barbara Matasek
Ekspert ds. ochrony danych
Doktorant w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Odpowiada za przeprowadzanie audytów, przygotowanie dokumentacji w zakresie ochrony danych osobowych oraz doradztwo prawne.

Swoje zainteresowania skupia wokół prawa handlowego i prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących ochrony danych osobowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w kancelariach prawnych oraz jako asystent sędziego.

Współautorka poradnika: "Jak przygotować się do kontroli".