Ochrona danych osobowych
praktyczny przewodnik dla przedsiębiorców

Dzięki lekturze tej książki przedsiębiorca będzie doskonale wiedział, jakie obowiązki na nim ciążą oraz co musi zrobić, aby być w zgodzie z przepisami.

Materiał w niej zawarty adresowany jest przede wszystkim do przedsiębiorców, ale także wszystkich innych osób, które decydują o zbieraniu, przetwarzaniu i zabezpieczaniu danych osobowych.

Książkę otrzymacie Państwo GRATIS do szkolenia:
Praktyczny kurs IOD,
RODO od podstaw,
IOD w praktyce.

Poradnik skierowany jest do podmiotów, które przetwarzają dane osobowe zarówno jako administratorzy danych, jak i podmioty przetwarzające (tzw. „procesorzy").

Swoim zakresem obejmuje stosowanie RODO, ustawy o ochronie danych osobowych oraz innych przepisów mających związek z ochroną danych osobowych, takich jak Kodeks pracy, ustawa o świadczeniu usług elektronicznych i wybrane przepisy branżowe, np. prawo bankowe. Materiał został przygotowany z myślą o przedsiębiorcach (chociaż będzie użyteczny dla każdego, kto przetwarza dane osobowe).

Publikacja zawiera:

Wyjątkową częścią publikacji jest opis przetwarzania danych osobowych w poszczególnych działach firmy, takich jak np. dział personalny, obsługa klienta, call center, księgowość, sprzedaż itd. Autor pracuje w międzynarodowej grupie kapitałowej i z tego powodu opis stosowania RODO w tego rodzaju grupach stanowi dodatkową wartość.

Książkę można kupić na stronie wydawnictwa Beck

Leszek Kępa
Leszek Kępa

Ekspert bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych i ciągłości działania, zawodowo zajmujący się przede wszystkim zagadnieniami dotyczącymi ochrony danych osobowych, zarządzaniem bezpieczeństwem informacji, badaniami bezpieczeństwa systemów i aplikacji, a także zarządzaniem ciągłością działania.

Posiada, uznane na całym świecie, certyfikaty CISA (Certified Information Security Auditor) i CISM (Certified Information Security Manager) oraz CEH (Certified Ethical Hacker). Jest członkiem ISACA oraz Podkomisji Ochrony Danych i Standaryzacji Informacji Polskiej Izby Ubezpieczeń. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, Politechniki Częstochowskiej i Akademii Podlaskiej.