Jaka jest podstawa prawna, z której wynika, że informacja o funkcjonującym monitoringu wizyjnym musi znajdować się za ostatnimi drzwiami prowadzącymi do strefy objętej monitoringiem?

PYTANIE SZCZEGÓŁOWE

Jaka jest podstawa prawna, z której wynika, że informacja o funkcjonującym monitoringu wizyjnym musi znajdować się za ostatnimi drzwiami prowadzącymi do strefy objętej monitoringiem?

ODPOWIEDŹ

Nie istnieje podstawa prawna wskazująca na to, że informacja o funkcjonującym monitoringu wizyjnym musi znajdować się za ostatnimi drzwiami prowadzącymi do strefy objętej monitoringiem.

Przepisem regulującym kwestię oznaczenia obszaru objętego monitoringiem jest art. 22[2] par. 9 Kodeksu pracy "W przypadku wprowadzenia monitoringu pracodawca oznacza pomieszczenia i teren monitorowany w sposób widoczny i czytelny, za pomocą odpowiednich znaków lub ogłoszeń dźwiękowych, nie później niż jeden dzień przed jego uruchomieniem."

Oznacza to, że wszystkie pomieszczenia i teren monitorowany, które są objęte monitoringiem wizyjnym powinny być odpowiednio oznaczone.

-
Udostępnij na: -

Najnowsze

Najnowsze na blogu

Zapisz się na biuletyn

  • Najważniejsze informacje
  • Nowości, narzędzia, gratisy
  • Raz w miesiącu

Zapisz się

RODO Nawigator

RODO NAWIGATOR Interaktywny tekst RODO oraz polskiej ustawy wzbogacony o wykaz oficjalnych wytycznych i praktyczną mapę aspektów RODO.

Więcej