RODO Migawki
bezpłatny e-learning dla pracowników

RODO migawki to cykl mikroszkoleń, których celem jest przybliżenie wybranych obszarów dotyczących procedur i przepisów w zakresie ochrony danych osobowych. Cykl kierujemy do wszystkich pracowników przetwarzających dane osobowe w ramach codziennych obowiązków.

Chcesz bezpłatnie przeszkolić pracowników? Nic prostszego - skopiuj i prześlij im poniższe linki.

Zasady bezpiecznej pracy zdalnej

Zasady bezpiecznej
pracy zdalnej

Jak bezpiecznie wykonywać pracę poza siedzibą pracodawcy minimalizując ryzyka związane z: ograniczoną infrastrukturą, domownikami i najbliższego otoczeniem.

Rozpocznij

Link dla pracowników: https://odonawigator.pl/zasady-bezpiecznej-pracy-zdalnej

Zasady ochrony informacji

Zasady ochrony
informacji

Jak w prosty sposób podnieść poziom bezpieczeństwa danych w organizacji poprzez wyeliminowanie najpopularniejszych błędów popełnianych przez pracowników.

Rozpocznij

Link dla pracowników: https://odonawigator.pl/rodo-migawka-zasady-ochrony-informacji

Raportowanie naruszeń

Raportowanie
naruszeń

Czym jest naruszenie ochrony danych osobowych, co zrobić gdy do niego dojdzie, z jakimi konsekwencjami musi się liczyć organizacja w sytuacji wystąpienia naruszenia ochrony danych.

Rozpocznij

Link dla pracowników https://odonawigator.pl/rodo-migawka-raportowanie-naruszen

Ustawa DODO

Ustawa
DODO

Czyli ochrona danych osobowych w Policji, sądach, Służbie Więziennej, Lasach Państwowych i innych organach zobowiązanych do stosowania ustawy w związku ze zwalczaniem przestępczości.

Rozpocznij

Link dla pracowników: https://odonawigator.pl/rodo-migawka-ustawa-dodo

Dodatkowych informacji udzieli:

Cezary Lutyński
Doradca ds. ochrony danych
Marcin Kuźniak
Doradca ds. ochrony danych

E-learning

Tomasz Ochocki
Tomasz Ochocki
Kierownik zespołu merytorycznego.
Ekspert ds. ochrony danych.
Audytor wiodący systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISO/IEC 27001:2013), zarządzania ciągłością działania (ISO 22301) oraz audytor wewnętrzny ISO/IEC 27701. Ukończył podyplomowe studia z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych oraz analizy bezpieczeństwa i zagrożeń terrorystycznych.

Autor oraz prelegent dedykowanych szkoleń pracowniczych z zakresu bezpieczeństwa informacji.

Współautor opracowania: "RODO Nawigator", "DODO Nawigator" oraz książki: "Ustawa o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości. Komentarz".

Adw. Łukasz Pociecha
Adw. Łukasz Pociecha
Ekspert ds. ochrony danych.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując z kancelariami specjalizującymi się w obsłudze przedsiębiorców, w tym klientów korporacyjnych. Audytor wiodący ISO/IEC 27001.

Do jego kompetencji należy kompleksowa obsługa klientów w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji, w tym m.in.: sporządzenie opinii prawnych i umów, prowadzenie szkoleń oraz przeprowadzanie audytów. Posiada aktualny certyfikat metodyki zarządzania projektami PRINCE2.

Współautor książki: "Ustawa o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości. Komentarz".

Barbara Matasek
Barbara Matasek
Ekspert ds. ochrony danych
Doktorant w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Odpowiada za przeprowadzanie audytów, przygotowanie dokumentacji w zakresie ochrony danych osobowych oraz doradztwo prawne.

Swoje zainteresowania skupia wokół prawa handlowego i prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących ochrony danych osobowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w kancelariach prawnych oraz jako asystent sędziego.

Współautorka poradnika: "Jak przygotować się do kontroli".