"Zidentyfikowaliśmy wszystkie możliwe ryzyka”
Jesteś tego pewien?
Temat ujawnienia akt ze śledztwa w sprawie tzw. afery podsłuchowej nie schodzi z pierwszych stron gazet i głównych stron internetowych portali informacyjnych. Wczoraj wieczorem, w związku z wyciekiem, stanowiska straciło dziesięciu ministrów i wiceministrów. Wobec Zbigniewa S., który opublikował zdjęcia akt na swoim profilu na Facebooku, toczy się postępowanie. Zagraniczne media piszą o „polskiej grze taśm”. A co z danymi osobowymi, znajdującymi się w ujawnionych aktach?
Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez analityków ODO 24, deweloperzy w żaden sposób nie szyfrują danych osobowych pozyskiwanych za pośrednictwem swoich stron internetowych. Co więcej, stosunkowo rzadko poprawnie odbierają zgodę na przetwarzanie przekazanych danych i nie dopełniają obowiązków informacyjnych wobec osób, których dane pozyskują i w różny sposób wykorzystują.
Awaria komputera firmowego nie należy wcale do rzadkości. Tym bardziej warto wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji. Zalecana jest przede wszystkim ostrożność, ponieważ na firmowych dyskach częstokroć znajdują się ważne i poufne dane. Czy uszkodzony sprzęt powinien trafić w ręce firmowego informatyka? Co zrobić, jeśli okaże się, że naprawą musi zająć się serwis zewnętrzny? Oto sugestie eksperta ODO 24. Pomoc lokalnego informatyka
Komputer, na którym przetwarzane są dane osobowe oraz znajdują się informacje mogące stanowić tajemnicę przedsiębiorstwa ulega uszkodzeniu – tak sytuacja może zdarzyć w każdej organizacji i każdemu pracownikowi. Czy naprawą sprzętu może zająć się firmowy informatyk? Co zrobić, jeśli komputer musi trafić do serwisu zewnętrznego? Jak uniknąć niemiłych niespodzianek?
"Zidentyfikowaliśmy wszystkie możliwe ryzyka”
Jesteś tego pewien?
Potwierdź adres e-mail i pobierz przewodnik
Kliknij w link w e-mailu – od razu pobierzesz przewodnik
„Jak skutecznie wdrożyć NIS2".
Nie widzisz wiadomości? Sprawdź folder SPAM i oznacz ją jako wiadomość pożądaną.
Zapisz się na biuletyn ODO 24
Biuletyn z nowościami z obszaru ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji wysyłamy raz w miesiącu.
Potwierdź swój adres e-mail
Kliknij w link w e-mailu – od razu pobierzesz przewodnik „Jak skutecznie wdrożyć NIS2". Nie widzisz wiadomości? Sprawdź folder SPAM i oznacz ją jako wiadomość pożądaną.