„Szkolenia e-learningowe nic nie dają"
Jesteś tego pewien?
W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z dwoma bardzo poważnymi wyciekami danych – publikacja akt z „afery podsłuchowej” przez Zbigniewa S. oraz kradzież, a następnie ujawnienie przez hakera danych klientów Plus Banku. To bardzo spektakularne przypadki, szeroko komentowane przez media. Okazuje się jednak, że wycieki danych, w różnej skali, zdarzają się w firmach niemal każdego dnia! Co wtedy robić? Przede wszystkim zachować spokój!
8 czerwca portal Zaufana Trzecia Strona ujawnił szokującą informację. Nastąpiło włamanie na serwery jednego z polskich banków – haker o pseudonimie Razor4 miał wykraść hasła i loginy do bankowości internetowej, historie transakcji kartami, numery tych kart i inne szczegółowe informacje, w tym dane osobowe. Portal nie ujawnił nazwy banku – bank zagroził pozwem z tytułu naruszenia dóbr osobistych. Nazwę banku podał jednak m.in. portal PRNews.pl i dziś wiemy już, że chodzi o Plus Bank.
93% Polaków potwierdza, że ich pracodawca dba o kwestie ochrony danych osobowych. Czy według polskich pracowników, unijne rozporządzenie zwiększyło dbałość pracodawców o ochronę danych osobowych? Co jeszcze się zmieniło po wprowadzeniu nowych przepisów?
Po dacie 2 sierpnia 2021 roku każdy, komu skończy się ważność dowodu osobistego, jest zobligowany do jego wymiany na nowy. Czy jednak nowe dowody są bezpieczniejsze? Czy rządowa aplikacja mObywatel ochroni nas przed kradzieżą danych osobowych?
„Szkolenia e-learningowe nic nie dają"
Jesteś tego pewien?
Potwierdź adres e-mail i pobierz przewodnik
Kliknij w link w e-mailu – od razu pobierzesz przewodnik
„Jak skutecznie wdrożyć NIS2".
Nie widzisz wiadomości? Sprawdź folder SPAM i oznacz ją jako wiadomość pożądaną.
Zapisz się na biuletyn ODO 24
Biuletyn z nowościami z obszaru ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji wysyłamy raz w miesiącu.
Potwierdź swój adres e-mail
Kliknij w link w e-mailu – od razu pobierzesz przewodnik „Jak skutecznie wdrożyć NIS2". Nie widzisz wiadomości? Sprawdź folder SPAM i oznacz ją jako wiadomość pożądaną.