"W pełni kontrolujemy przepływ naszych danych"
Jesteś tego pewien?
Użytkownicy Facebooka, chcąc chronić swoją prywatność, coraz częściej używają na swoich profilach pseudonimów lub skróconych wersji nazwisk. Okazuje się jednak, że portal postanowił z tym walczyć i blokuje konta takich użytkowników do czasu podania prawdziwych danych. Rzecznik Facebooka tłumaczy, że ma to być formą ochrony innych osób korzystających z platformy. Co jednak z ochroną tych, którzy nie chcą się dzielić swoimi pełnymi danymi z ogólnoświatowym społecznościowym gigantem?
W sezonie wakacyjnym bardzo popularne są krótkoterminowe ubezpieczenia turystyczne, wykupowane na czas wyjazdu na urlop. Najłatwiej wykupić je przez internet. Jak to jednak zrobić bezpiecznie?
Początek grudnia to czas, kiedy większość z nas decyduje się na zakup prezentów – robi to aż 67% pytanych w badaniu Związku Banków Polskich. Wśród wielu produktów oferowanych w sieci łatwo natrafić na fałszywe aukcje. Co więcej, w ostatnich miesiącach zwiększyła się ilość cyberataków. Jak więc zachować czujność i uchronić się przed tym zjawiskiem?
Spoofing to technika, która polega na wysłaniu wiadomości wyglądających jak te pochodzące z zaufanego źródła lub linków, które przenoszą nas do nieprawdziwej strony internetowej, łudząco podobnej np. do strony naszego banku. Po wpisaniu danych na fałszywej witrynie, są one przekazane do osoby trzeciej, która może je wykorzystać w nieuczciwy sposób. Jak się przed tym zjawiskiem chronić?
"W pełni kontrolujemy przepływ naszych danych"
Jesteś tego pewien?
Potwierdź adres e-mail i pobierz przewodnik
Kliknij w link w e-mailu – od razu pobierzesz przewodnik
„Jak skutecznie wdrożyć NIS2".
Nie widzisz wiadomości? Sprawdź folder SPAM i oznacz ją jako wiadomość pożądaną.
Zapisz się na biuletyn ODO 24
Biuletyn z nowościami z obszaru ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji wysyłamy raz w miesiącu.
Potwierdź swój adres e-mail
Kliknij w link w e-mailu – od razu pobierzesz przewodnik „Jak skutecznie wdrożyć NIS2". Nie widzisz wiadomości? Sprawdź folder SPAM i oznacz ją jako wiadomość pożądaną.