"Byliśmy na szkoleniu 2 lata temu. To wystarczy".
Jesteś tego pewien?
Ochrona danych w skontrolowanych przez NIK podmiotach prowadzona jest chaotycznie, bez konkretnego planu i ustalonych zasad. Żadna z instytucji, poza KRUS, nie wdrożyła formalnie systemu bezpieczeństwa informacji, a środki przeznaczane na ochronę danych są zdecydowanie zbyt małe.
Dane osobowe przetwarza, w większym bądź mniejszym stopniu, każde przedsiębiorstwo. Niezależnie od jego wielkości, administratorzy danych – właściciele firm, członkowie zarządów – są zobowiązani do zapewnienia danym odpowiedniego bezpieczeństwa. Jeśli nie dopełnią tego obowiązku i w rezultacie dojdzie do incydentu, może się to wiązać z bardzo poważnymi konsekwencjami.
Nagranie z udziałem naszego eksperta, Tomasza Ochockiego.
Pozostawianie paszportu w recepcji hotelu może prowadzić do utraty danych osobowych. Eksperci przestrzegają, że podczas wakacyjnych wyjazdów należy zachować szczególną ostrożność i nie powierzać dokumentów obcym osobom. Ostrożność powinniśmy zachować także wtedy, kiedy publikujemy szczegółowe informacje na temat urlopu na portalach społecznościowych.
"Byliśmy na szkoleniu 2 lata temu. To wystarczy".
Jesteś tego pewien?
Potwierdź adres e-mail i pobierz przewodnik
Kliknij w link w e-mailu – od razu pobierzesz przewodnik
„Jak skutecznie wdrożyć NIS2".
Nie widzisz wiadomości? Sprawdź folder SPAM i oznacz ją jako wiadomość pożądaną.
Zapisz się na biuletyn ODO 24
Biuletyn z nowościami z obszaru ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji wysyłamy raz w miesiącu.
Potwierdź swój adres e-mail
Kliknij w link w e-mailu – od razu pobierzesz przewodnik „Jak skutecznie wdrożyć NIS2". Nie widzisz wiadomości? Sprawdź folder SPAM i oznacz ją jako wiadomość pożądaną.