"Jesteśmy gotowi na kontrolę UODO"
Jesteś tego pewien?
Inspektor ochrony danych na gruncie rozporządzenie będzie pełnił jeszcze ważniejszą rolę w systemie ochrony danych. Przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych ani preambuła przedmiotowego rozporządzenia nie przewidują procedury „przejścia” z funkcji ABI w Inspektora ochrony danych (IOD).
Do największych zagrożeń dla bezpieczeństwa danych osobowych zaliczamy firmy i organizacje nieprzywiązujące wagi do ich ochrony – wynika z raportu ODO 24. Wiele wątpliwości budzą kwestie związane z usuwaniem niepotrzebnych już informacji. A zwłaszcza to, w jaki sposób są one niszczone.
Prezes ODO 24, Maciej Kaczmarski, w audycji red. Mariusza Krzemińskiego na temat zagrożeń, jakie mogą stanowić dokumenty zawierające dane osobowe, w rękach niepowołanych osób, w tym terrorystów.
Jak pokazują statystyki, najbardziej rozpowszechnionym obowiązkiem w związku z ochroną danych osobowych jest zgłaszanie zbiorów danych do rejestracji w GIODO. Według statystyk, w 2014 roku zgłoszono 24 121 zbiorów danych osobowych. Zgodnie z założeniami nowelizacji ustawy o ochronie danych osobowych w 2015 roku zgłoszeń ma być znacznie mniej.
"Jesteśmy gotowi na kontrolę UODO"
Jesteś tego pewien?
Potwierdź adres e-mail i pobierz przewodnik
Kliknij w link w e-mailu – od razu pobierzesz przewodnik
„Jak skutecznie wdrożyć NIS2".
Nie widzisz wiadomości? Sprawdź folder SPAM i oznacz ją jako wiadomość pożądaną.
Zapisz się na biuletyn ODO 24
Biuletyn z nowościami z obszaru ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji wysyłamy raz w miesiącu.
Potwierdź swój adres e-mail
Kliknij w link w e-mailu – od razu pobierzesz przewodnik „Jak skutecznie wdrożyć NIS2". Nie widzisz wiadomości? Sprawdź folder SPAM i oznacz ją jako wiadomość pożądaną.