"Sami świetnie
potrafimy ocenić ryzyko"
Jesteś tego pewien?
23 października 2017 r. został opublikowany projekt ustawy o jawności życia publicznego. Miał on zwiększyć transparentność życia publicznego dla obywateli. Niestety w obecnej treści akt ten może budzić wątpliwości w związku z realizacją powyższej idei.
Przepisy RODO w dużej mierze zmusiły Ustawodawcę do wyraźnego wskazania, kto jest administratorem danych osobowych w wielu instytucjach państwowych. Dzięki zaproponowanym zmianom obywatele będą wiedzieć, który organ decyduje o celach i środkach przetwarzania jego danych osobowych. Jakie akty prawne zostaną znowelizowane i co się z tym wiąże?
Jeśli chcesz wiedzieć, jakie działania należy przedsięwziąć, aby przygotować się do kontroli w taki sposób, aby nic nie pozostawić przypadkowi, musisz poznać zasady, zgodnie z którymi kontrola przebiega, oraz prawa, jakie przysługują kontrolującym.
W sobotę 4 maja zaczęły obowiązywać zmiany m.in. w prawie pracy, bankowym, ubezpieczeniowym, telekomunikacyjnym, oświatowym czy administracyjnym. To efekt tzw. ustawy wdrażającej RODO. Dostosowuje ona blisko 170 ustaw do wymogów unijnego rozporządzenia o ochronie danych. Niestety, ostatnie poprawki wprowadzone przez Sejm, mogą przynieść wielu firmom kłopoty.
"Sami świetnie
potrafimy ocenić ryzyko"
Jesteś tego pewien?
Potwierdź adres e-mail i pobierz przewodnik
Kliknij w link w e-mailu – od razu pobierzesz przewodnik
„Jak skutecznie wdrożyć NIS2".
Nie widzisz wiadomości? Sprawdź folder SPAM i oznacz ją jako wiadomość pożądaną.
Zapisz się na biuletyn ODO 24
Biuletyn z nowościami z obszaru ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji wysyłamy raz w miesiącu.
Potwierdź swój adres e-mail
Kliknij w link w e-mailu – od razu pobierzesz przewodnik „Jak skutecznie wdrożyć NIS2". Nie widzisz wiadomości? Sprawdź folder SPAM i oznacz ją jako wiadomość pożądaną.