"Zidentyfikowaliśmy wszystkie możliwe ryzyka”
Jesteś tego pewien?
Przedsiębiorcy, szczególnie z sektora MŚP, często chcą zajmować się wszystkimi procesami w firmie samodzielnie. Daje im to poczucie pełnej kontroli nad swoim biznesem. Niestety – zazwyczaj – odciąga to ich uwagę od głównych celów działalności. Część z zadań można jednak realizować przy pomocy outsourcingu. Należy jednak pamiętać o dokładnej weryfikacji doświadczenia i kompetencji outsourcera. Na co warto zwracać uwagę? Wskazuje ekspert ODO 24.
Obowiązek informacyjny jest jednym z podstawowych obowiązków organizacji zawartym w obecnych przepisach z zakresu ochrony danych. Są sytuacje, gdy jest on przekładany nawet ponad zdrowie i życie. Jak to jest z nim w praktyce? Czy firmy w niektórych sytuacjach mogą go zrealizować po odbyciu rozmowy na infolinii lub w punkcie medycznym? Wyjaśnia ekspert ODO 24.
Europejskie organy nadzoru nad ochroną danych osobowych nałożyły ponad sto kar finansowych za jej naruszenie.Ten rok nie upłynie pod znakiem tak dużych zmian w krajowych regulacjach ochrony danych osobowych, jakie nastąpiły w ostatnich dwóch latach. W Unii Europejskiej trwają natomiast prace nad rozporządzeniem w sprawie poszanowania życia prywatnego i ochrony danych osobowych w łączności elektronicznej (ePrivacy), które w przyszłości będzie rzutować także na polską praktykę w tej sferze.
28 stycznia to Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych. Z tej okazji Urząd Ochrony Danych Osobowych organizuje dzień otwarty i udziela porad prawnych.
"Zidentyfikowaliśmy wszystkie możliwe ryzyka”
Jesteś tego pewien?
Potwierdź adres e-mail i pobierz przewodnik
Kliknij w link w e-mailu – od razu pobierzesz przewodnik
„Jak skutecznie wdrożyć NIS2".
Nie widzisz wiadomości? Sprawdź folder SPAM i oznacz ją jako wiadomość pożądaną.
Zapisz się na biuletyn ODO 24
Biuletyn z nowościami z obszaru ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji wysyłamy raz w miesiącu.
Potwierdź swój adres e-mail
Kliknij w link w e-mailu – od razu pobierzesz przewodnik „Jak skutecznie wdrożyć NIS2". Nie widzisz wiadomości? Sprawdź folder SPAM i oznacz ją jako wiadomość pożądaną.