Informacje prasowe

2020-04-28

Ochrona danych osobowych w trybie home office

Praca zdalna to wyzwanie dla bezpieczeństwa danych osobowych. Jak zadbać o nie w nowej rzeczywistości? Co zrobić, aby po powrocie do biur były one jeszcze lepiej chronione przed niekontrolowanym wyciekiem informacji? Ekspert ODO 24 – firmy specjalizującej się w ochronie danych osobowych podpowiada, o jakie elementy zabezpieczenia w czasie home office warto zadbać.

2020-03-30

Ochrona danych osobowych i… koronawirus – praca zdalna i szybka propozycja nowelizacji specustawy w związku z m.in. kontrolą stanu zdrowia pracownika

Większość pracodawców podeszła odpowiedzialnie do zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się COVID-19 w naszym kraju. Firmy zmieniają organizację pracy i wydają polecenia pracownikom, żeby świadczyli ją w trybie zdalnym. Jednak nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Są zawody, których zdalnie wykonywać nie można. Pracodawcy chcąc chronić zdrowie i życie takich pracowników, wprowadzają dodatkową kontrolę jaką jest pomiar temperatury oraz żądają od nich informacji czy przebywali w miejscu zagrożonym zarażeniem. Ale czy takie działanie jest dozwolone?

My w mediach

2015-05-14 | Trójka (PR3)

Prezes Maciej Kaczmarski dla radiowej Trójki

Prezes ODO 24, Maciej Kaczmarski, w audycji red. Mariusza Krzemińskiego na temat zagrożeń, jakie mogą stanowić dokumenty zawierające dane osobowe, w rękach niepowołanych osób, w tym terrorystów.

2015-04-30 | Experto24.pl

Nowe zwolnienia z rejestracji zbiorów

Jak pokazują statystyki, najbardziej rozpowszechnionym obowiązkiem w związku z ochroną danych osobowych jest zgłaszanie zbiorów danych do rejestracji w GIODO. Według statystyk, w 2014 roku zgłoszono 24 121 zbiorów danych osobowych. Zgodnie z założeniami nowelizacji ustawy o ochronie danych osobowych w 2015 roku zgłoszeń ma być znacznie mniej.

Do pobrania

Logo ODO 24

"Jeden człowiek na etacie
może więcej niż zespół ekspertów"

Jesteś tego pewien?

Zoptymalizuj
koszty

Administratorem Twoich danych jest ODO 24 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (03-812) przy ul. Kamionkowskiej 45. Twoje dane są przetwarzane w celu świadczenia usługi biuletyn informacyjny na zasadach określonych w Regulaminie ŚUDE. Więcej informacji na temat procesu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci praw uzyskasz w Polityce prywatności.
Potwierdź swój adres e-mail
Wejdź na swoją skrzynkę pocztową, otwórz wiadomość od ODO 24 i potwierdź adres e-mail, klikając w link.
Jeżeli nie znajdziesz naszej wiadomości - sprawdź w folderze SPAM. Aby w przyszłości to się nie powtórzyło oznacz wiadomość jako pożądaną (klikniknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "Oznacz jako wiadomość pożądaną").
Odbierz bezpłatny pakiet 4 poradników
i 4 szkoleń e-learningowych RODO
4x4 - Odbierz bezpłatny pakiet 4 poradników i 4 szkoleń RODO
Administratorem Twoich danych jest ODO 24 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (03-812) przy ul. Kamionkowskiej 45. Twoje dane są przetwarzane w celu świadczenia usługi biuletyn informacyjny na zasadach określonych w Regulaminie ŚUDE. Więcej informacji na temat procesu przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci praw uzyskasz w Polityce prywatności.
Administratorem Twoich danych jest ODO 24 sp. z o. o. >>>