„Nasi pracownicy doskonale sobie radzą, szkolenie nie jest im potrzebne"
Praca zdalna to wyzwanie dla bezpieczeństwa danych osobowych. Jak zadbać o nie w nowej rzeczywistości? Co zrobić, aby po powrocie do biur były one jeszcze lepiej chronione przed niekontrolowanym wyciekiem informacji? Ekspert ODO 24 – firmy specjalizującej się w ochronie danych osobowych podpowiada, o jakie elementy zabezpieczenia w czasie home office warto zadbać.
Większość pracodawców podeszła odpowiedzialnie do zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się COVID-19 w naszym kraju. Firmy zmieniają organizację pracy i wydają polecenia pracownikom, żeby świadczyli ją w trybie zdalnym. Jednak nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Są zawody, których zdalnie wykonywać nie można. Pracodawcy chcąc chronić zdrowie i życie takich pracowników, wprowadzają dodatkową kontrolę jaką jest pomiar temperatury oraz żądają od nich informacji czy przebywali w miejscu zagrożonym zarażeniem. Ale czy takie działanie jest dozwolone?
Awaria komputera firmowego nie należy wcale do rzadkości. Tym bardziej warto wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji. Zalecana jest przede wszystkim ostrożność, ponieważ na firmowych dyskach częstokroć znajdują się ważne i poufne dane. Czy uszkodzony sprzęt powinien trafić w ręce firmowego informatyka? Co zrobić, jeśli okaże się, że naprawą musi zająć się serwis zewnętrzny? Oto sugestie eksperta ODO 24. Pomoc lokalnego informatyka
Komputer, na którym przetwarzane są dane osobowe oraz znajdują się informacje mogące stanowić tajemnicę przedsiębiorstwa ulega uszkodzeniu – tak sytuacja może zdarzyć w każdej organizacji i każdemu pracownikowi. Czy naprawą sprzętu może zająć się firmowy informatyk? Co zrobić, jeśli komputer musi trafić do serwisu zewnętrznego? Jak uniknąć niemiłych niespodzianek?
„Nasi pracownicy doskonale sobie radzą, szkolenie nie jest im potrzebne"
Potwierdź adres e-mail i pobierz przewodnik
Kliknij w link w e-mailu – od razu pobierzesz przewodnik
„Jak skutecznie wdrożyć NIS2".
Nie widzisz wiadomości? Sprawdź folder SPAM i oznacz ją jako wiadomość pożądaną.
Zapisz się na biuletyn ODO 24
Biuletyn z nowościami z obszaru ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji wysyłamy raz w miesiącu.
Potwierdź swój adres e-mail
Kliknij w link w e-mailu – od razu pobierzesz przewodnik „Jak skutecznie wdrożyć NIS2". Nie widzisz wiadomości? Sprawdź folder SPAM i oznacz ją jako wiadomość pożądaną.