Informacje prasowe

2021-11-30

(Cyber)Bezpieczeństwo danych podczas świątecznych przygotowań

Aż 79% Polaków planowało kupić prezent na święta, z czego 49,8% określało, że zrobi to online – wynika z badania „Świąteczny portfel Polaków 2020” przeprowadzonego przez Związek Banków Polskich. Warto pamiętać, że zbliżający się czas to czas zabiegania, spotkań i zakupów, podczas których możemy stracić czujność i paść ofiarami internetowego oszusta czy w inny sposób narazić się na utratę swoich danych osobowych. Jak się przed tym uchronić?

2021-10-26

(Nie)bezpieczne zakupy w sieci

77% internautów kupuje online. Oznacza to wzrost w stosunku do ubiegłego roku o 4 p.p. – wynika z najnowszego badania „E-commerce w Polsce”. Co więcej, dla 13% badanych kanał online stał się pierwszym wyborem przy poszukiwaniu produktów. Rosnąca popularność e-zakupów skutkuje zwiększeniem liczby prób oszustw na popularnych platformach sprzedażowych. Nawet osoby biegłe w technologicznych nowinkach i cyberbezpieczeństwie stają się ofiarami nieuczciwych działań. Na co więc zwracać uwagę podczas transakcji w sieci?

My w mediach

2021-11-30

(Cyber)Bezpieczeństwo danych podczas świątecznych przygotowań

Początek grudnia to czas, kiedy większość z nas decyduje się na zakup prezentów – robi to aż 67% pytanych w badaniu Związku Banków Polskich. Wśród wielu produktów oferowanych w sieci łatwo natrafić na fałszywe aukcje. Co więcej, w ostatnich miesiącach zwiększyła się ilość cyberataków. Jak więc zachować czujność i uchronić się przed tym zjawiskiem?

2021-10-28

Zakupy w sieci - uważaj na spoofing!

Spoofing to technika, która polega na wysłaniu wiadomości wyglądających jak te pochodzące z zaufanego źródła lub linków, które przenoszą nas do nieprawdziwej strony internetowej, łudząco podobnej np. do strony naszego banku. Po wpisaniu danych na fałszywej witrynie, są one przekazane do osoby trzeciej, która może je wykorzystać w nieuczciwy sposób. Jak się przed tym zjawiskiem chronić?

Do pobrania

Logo ODO 24