Promocja na szkolenia otwarte   Więcej        

Informacje prasowe

2020-07-29

6 najczęstszych naruszeń ochrony danych w Polsce. W jaki sposób można im zapobiegać?

Średnio co 39 sekund odbywa się atak hakerski na komputery z dostępem do sieci – wynika z danych podanych przez Security Magazine. Jednak nasze cenne firmowe i prywatne informacje mogą zostać przejęte nie tylko w wyniku działalności przestępców. Często sami jesteśmy odpowiedzialni za to, że dane trafiają w niepowołane ręce. Co zalicza się do naszych głównych błędów? Jak można je ograniczyć?

2020-06-30

Pracownicy a znajomość ochrony danych osobowych

Często to właśnie człowiek jest najsłabszym ogniwem systemu ochrony danych osobowych. Jego zachowanie bywa przyczyną poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem przetwarzanych informacji. Okazuje się, że osoby zatrudnione w firmie nie znają podstawowych procedur obowiązujących w przedsiębiorstwie, co może prowadzić m.in. do utraty danych. Zdarza się, że są one tracone nieodwracalnie. W najgorszym przypadku błąd pracownika może skutkować pogorszeniem renomy firmy. O co więc warto zadbać?

My w mediach

2020-08-18

Co zrobić z zebranymi już zgodami na marketing i informacje handlowe

Eksperci uspokajają: po zmianie prawa pozostaną ważne, o ile spełniają wymogi RODO. Tak więc już dziś, gromadząc je, należy zadbać, aby zostały wyrażone w jednoznaczny sposób, świadomie i konkretnie.

2020-07-15

Dane wyciekają, bo ludzie się mylą

Na nic zda się szyfrowanie informacji, gdy ktoś wyśle mejla pod zły adres albo włoży do paczki fakturę dla innego klienta.

O nas