Czy w treści umowy współpracy powinna być umieszczona klauzula informacyjna odnośnie przetwarzania danych osobowych?

PYTANIE SZCZEGŁÓWE

Czy w treści umowy współpracy powinna być umieszczona klauzula informacyjna odnośnie do przetwarzania danych osobowych ?

ODPOWIEDŹ

Nie ma obowiązku umieszczenia w treści umowy współpracy klauzuli informacyjnej z art. 13 RODO. Administrator danych osobowych jest zobowiązany spełnić obowiązek informacyjny wobec osoby fizycznej raz – podczas zbierania/gromadzenia jej danych osobowych w ramach danego celu przetwarzania danych osobowych. Przepisy RODO nie wskazują formy, w jakiej administrator danych jest zobowiązany przekazać te informacje, zatem uznaje się, że każda forma w tym przypadku będzie dopuszczalna i prawidłowa, tj. przekazanie ich w formie oświadczenia na papierze, umieszczenie w treści umowy, odczytanie, przesłanie e-mailem itd.

Dodatkowo należy wskazać, że administrator danych osobowych nie ma obowiązku zbierania podpisów pod treścią takiego obowiązku informacyjnego, potwierdzających, że osoba fizyczna zapoznała się z tym obowiązkiem.

-
Udostępnij na: -

Najnowsze

Najnowsze na blogu