Czy sam numer prawa wykonywania zawodu lekarza bez podawania innych danych podlega przepisom o ochronie danych osobowych ?

ODPOWIEDŹ

Dane osobowe, zgodnie z art. 4 pkt. 1 RODO, to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Możliwa do zidentyfikowania osoba fizyczna to osoba, którą można bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować, w szczególności na podstawie identyfikatora takiego jak imię i nazwisko, numer identyfikacyjny, dane o lokalizacji, identyfikator internetowy lub jeden lub kilka szczególnych czynników określających fizyczną, fizjologiczną, genetyczną, psychiczną, ekonomiczną, kulturową lub społeczną tożsamość osoby fizycznej.

Jeśli na podstawie numeru prawa do wykonywania zawodu można pośrednio lub bezpośrednio zidentyfikować osobę fizyczną, ta informacja będzie wówczas uznawana za daną osobową w rozumieniu wskazanego przepisu prawa i będzie podlegała pod przepisy Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych.

-
Udostępnij na: -

Najnowsze

Najnowsze na blogu

Zapisz się na biuletyn

  • Najważniejsze informacje
  • Nowości, narzędzia, gratisy
  • Raz w miesiącu

Zapisz się

RODO Nawigator

RODO NAWIGATOR Interaktywny tekst RODO oraz polskiej ustawy wzbogacony o wykaz oficjalnych wytycznych i praktyczną mapę aspektów RODO.

Więcej