Czy rysunki techniczne, na których znajduje się ramka techniczna z wymienionymi projektantami i kierownikiem projektu są danymi osobowymi?

ODPOWIEDŹ

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej (art. 4 pkt. 1 RODO). Zatem informacje o projektancie i kierowniku projektu jako osobach fizycznych będą stanowiły dane osobowe, albowiem pozwalają one na zidentyfikowanie osoby fizycznej. Sam rysunek techniczny to nie dana osobowa. Pojęcie danych osobowych odnosi się bowiem do osób fizycznych. Jeśli na jakimkolwiek dokumencie, piśmie, mapie, rysunku technicznym znajdują się informacje o możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej, to będziemy mieć do czynienia z przetwarzaniem danych osobowych wskazanej osoby.

-
Udostępnij na: -

Najnowsze

Najnowsze na blogu

Zapisz się na biuletyn

  • Najważniejsze informacje
  • Nowości, narzędzia, gratisy
  • Raz w miesiącu

Zapisz się

RODO Nawigator

RODO NAWIGATOR Interaktywny tekst RODO oraz polskiej ustawy wzbogacony o wykaz oficjalnych wytycznych i praktyczną mapę aspektów RODO.

Więcej