Czy korespondencja mailowa pracowników wewnątrz firmy wymaga dodatkowego upoważnienia do przetwarzania danych osobowych?

PYTANIE SZCZEGÓŁÓW

Czy prowadzenie korespondencji e-mailowej pracowników wewnątrz firmy (pomiędzy sobą), z czym wiąże się znajomość imienia i nazwiska, stanowiska, nazwy firmy, służbowego numeru kontaktowego i adresu e-mail, wymaga udzielenia przez administratora dodatkowego upoważnienia do przetwarzania danych osobowych?

ODPOWIEDŹ

Przetwarzanie danych osobowych służbowych pomiędzy pracownikami administratora nie wymaga oddzielnego upoważnienia do przetwarzania danych. W zależności od tego, w jaki sposób administrator danych prowadzi swoją dokumentację związaną z ochroną danych osobowych oraz jak szczegółowe są upoważnienia nadawane w podmiocie administratora, tj. czy ma on wyodrębnione zbiory danych osobowych (zbiór danych służbowych pracowników, zbiór danych pracowników, zbiór danych kandydatów do pracy) lub wyodrębnione czynności przetwarzania w ramach rejestru czynności przetwarzania, w treści upoważnień do przetwarzania danych poszczególnych pracowników można wskazać taki wyodrębniony zbiór lub wymienić poszczególne czynności przetwarzania. Jeśli zaś upoważnienia są bardziej ogólne, np. do zbiorów danych przetwarzanych w systemach informatycznych i/lub papierowych, to takiego oddzielnego upoważnienia nie trzeba nadawać.

-
4.61/5 (41) 1
-
Udostępnij na: -

Najnowsze

Najnowsze na blogu

Zapisz się na biuletyn

  • Najważniejsze informacje
  • Nowości, narzędzia, gratisy
  • Raz w miesiącu

Zapisz się

RODO Nawigator

RODO NAWIGATOR Interaktywny tekst RODO oraz polskiej ustawy wzbogacony o wykaz oficjalnych wytycznych i praktyczną mapę aspektów RODO.

Więcej