Dokumentacja
ochrony danych osobowych
praktyczny przewodnik krok po kroku

Niniejszy poradnik adresowany jest do osób przygotowujących dokumentację ochrony danych osobowych w organizacji w celu jej późniejszego wdrożenia. W książce przedstawiono od strony praktycznej, krok po kroku tworzenie niezbędnych zapisów, które muszą być umieszczone w treści dokumentacji ochrony danych osobowych na przykładzie trzech organizacji tj. spółki kapitałowej, podmiotu sektora publicznego oraz jednoosobowej działalności gospodarczej.

Poradnik pozwala uzyskać odpowiedzi na następujące pytania:

  • jakie konkretnie wymogi prawa muszą być spełnione?
  • jakie elementy musi zawierać polityka bezpieczeństwa?
  • jakie elementy musi zawierać instrukcja zarządzania systemem informatycznym?
  • jak powinno wyglądać upoważnienie do przetwarzania danych osobowych?
  • jak tworzyć umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych?
  • jak przygotować wniosek o zgłoszenie zbioru danych osobowych do rejestru GIODO?
  • jakim dokumentem powołać ABI i jak wypełnić wniosek o jego zgłoszenie?
  • jak przygotować plan sprawdzeń oraz sprawozdanie ze sprawdzenia planowego?
  • jak przygotować sprawozdanie ze sprawdzenia doraźnego?

"Jest to kolejna książka z serii, stanowiąca doskonałe uzupełnienie poprzedniej publikacji, poświęconej tworzenie systemu ochrony danych osobowych. Do tej pory bardzo brakowało jednej publikacji, w której całościowo przedstawia się jakie dokumenty powinny zostać wytworzone w podmiocie przetwarzającym dane osobowe, przez kogo, dla kogo i w jakich przypadkach. Przykłady i wzory zapisów odzwierciedlających najbardziej typowe przypadki przetwarzania danych przez spółkę, gminę i osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą, stanowią nieocenioną pomoc przy tworzeniu własnej dokumentacji. Inspiruje nowatorskie podejście do niektórych kwestii takich jak np. dekalogi ochrony danych osobowych. Bez wątpienia jedna z obowiązkowych pozycji."

Leszek Kępa Leszek Kępa ekspert ds. ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Autor książek i wielu publikacji nt. ochrony danych osobowych i zarządzania bezpieczeństwem informacji.

Książka dostępna jest w wielu księgarniach w całej Polsce, można ją kupić także w internetowej księgarni wydawnictwa: www.diffin.plStrefa RODO