Dane osobowe w firmie praktyczny poradnik przedsiębiorcy

Książka przedstawia wyczerpująco wszystkie istotne zagadnienia dotyczące przetwarzania danych osobowych.

Materiał zawarty w książce adresowany jest przede wszystkim do przedsiębiorców, ale także wszystkich osób, które decydują o zbieraniu, przetwarzaniu i zabezpieczaniu danych osobowych.

Zasady opisane w książce mogą być stosowane przez każdy podmiot prywatny i publiczny, którzy przetwarza dane osobowe, bez względu na charakter prowadzonej działalności.

W książce czytelnik znajdzie odpowiedź na następujące zagadnienia

  • jak przetwarzać dane osobowe zgodnie z prawem;
  • jak nie naruszać prywatności klientów i pracowników;
  • jak przygotować prawidłową zgodę na przetwarzanie danych;
  • jak zabezpieczyć dane osobowe;
  • jak krok po kroku zarejestrować zbiór danych osobowych;
  • jak przejść sprawnie kontrolę GIODO;

Książka otrzymała pozytywną recenzję dr Pawła Litwińskiego, współautora "Komentarza do ustawy o ochronie danych osobowych":

Niezaprzeczalną wartością poradnika "Dane osobowe w firmie..." jest przygotowanie go przez praktyka z myślą o stosowaniu przez praktyków. Już sam układ prezentowanych treści, w którym Autor za punkt wyjścia przyjmuje konkretne problemy praktyczne związane z ochroną danych osobowych, jest unikatowy w tym segmencie publikacji. Książka obfituje w przykłady, w tym pochodzące z decyzji GIODO i orzecznictwa sądów administracyjnych, a także przez opisy konkretnych rozwiązań stosowanych w praktyce organizacji przetwarzających dane osobowe. Jej lektura ułatwia rozwiązywanie typowych problemów powstających w związku ze stosowaniem przepisów o ochronie danych osobowych.

Jest to jedna z nielicznych publikacji na temat stosowania ustawy o ochronie danych osobowych, która prezentuje zagadnienia od praktycznej strony, w której przedstawione jest tak wiele praktycznych porad jak postępować w określonych sytuacjach.